Töötuba paaridele

Teekond soovitud armastuseni

Tagasiside osalejatelt:

 “Soovitan seda kursust mitte ainult siis, kui on suhtekriis vaid ka suhte alguses, sest siin õpid mõistma mis ja kuidas suhet mõjutab.”

“See võiks olla kohustuslik kõigile, kes on juba suhtes või plaanivad suhet luua.”

“See oli minu elu viies kool. Kõige lühem, aga kõige kasulikum.”

See töötuba on maailmas kõrgelt hinnatud kursus suhtepaaridele. Kursuse kestus on 2,5 päeva ja see aitab suhtepaaridel liikuda uute arusaamade ja oskusteni puudutades sügavamaid teemasid turvalisel ja teadlikul viisil, mis omakorda aitavad tõsta suhte kvaliteeti uuele tasandile.

Kursus põhineb meetodil, mida on kirjeldatud raamatus “Teekond soovitud armastuseni”, mille autor H. Hendrix on integreerinud erinevad psühholoogilised, käitumuslikud, filosoofilised ja vaimsed lähenemised põimides sinna sisse tänapäevased aju-uuringud ja inimese füsioloogia, mis omakorda annavad selge arusaama suhete olemusest ning praktilised oskused suhete arendamiseks.

Kursusel käsitletavad teemad:

Alateadlik partnerlus: miks me armume just teatud inimestesse; lapsepõlve pagasid, mis mõjutavad meie käitumist paarisuhetes; miks ja kuidas tekivad konfliktid; milline on minu panus konfliktide tekkimises ja muutmises; suhete etapid.
Teadlik partnerlus: teadvustamine, mida me teineteiselt tegelikult vajame ja millised on paarisuhte võimalused isiksuse arengus ja tervenemises; turvalise ja toetava rääkimise ning kuulamise õppimine, lapsepõlvehaavade teadvustamine ja viis, kuidas neid haavu üheskoos tervendada; uue suhtevisooni loomine, hoolivate ja armastavate käitumiste teadlik valimine vs. alateadlik kaitsereageering; iseenda ja oma partneri avastamine ning teadlik kontakti taastamine.

Millal tulla kursusele?

  • Siis, kui soovid, et sinu niigi hea suhe muutuks suurepäraseks;
  • Siis, kui oled alustamas uut suhet ja tahad, et see püsiks;
  • Siis, kui oled keerulises suhtes ja soovid leida lahendust probleemidele;
  • Siis, kui oled lähedal lahutusele, aga pole veel valmis alla andma.